Археологи розкопали головний зал Золотого палацу Нерона Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.09.2009 11:53 · Розділ: Цікаві факти

Археологи виявили в Римі (Італія) залишки обіднього залу римського імператора Нерона, який правив у 54-68 роках нашої ери. Знахідка була здійснена при розкопках на Палатинському пагорбі.

Стародавній історик Гай Светоній Транквілл описував незвичайний обідній зал Нерона в праці «Життя дванадцяти цезарів». Приміщення, що є частиною імператорського Золотого Палацу (Domus Aurea), побудоване в першому столітті нашої ери для прийому знатних гостей. Його стеля, у формі зоряного купола, безперервно оберталася, імітуючи рух небесних світил.

Золотий палац Нерона, будівництво якого почалася після руйнівної пожежі в 64 році н. е., - це найбільша за площею міська резиденція монарха, що коли-небудь існувала в Європі, однак поступається в цьому відношенні Забороненому місту в Пекіні. Свою назву будівля отримала завдяки золотій мозаїці, якою були прикрашені не тільки стіни, а й стеля палацу. Після загибелі Нерона в 68 році недобудований палац був покинутий, а за правління Тита згорів. Згодом його територія була знову відкрита публіці і забудована громадськими будівлями.

Площа Золотого палацу, за оцінками сучасних істориків, становила від 40 до 120 га. Його територія охоплювала Палатин, Еськвілін, схили Квіріналу та Целію і долину між ними, де згодом був побудований Колізей. На сьогодні археологи розкопали 150 кімнат палацу.

Джерело utro.ru


Інші новини розділу