В Канаді створено найчутливішу у світі камеру Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.09.2009 11:03 · Розділ: Нові технології

Канадський вчений розробив надчутливу камеру, параметри якої перевершують параметри роботи всіх аналогічних пристроїв, створених до цього часу. В основі приладу лежить ПЗЗ-матриця, здатна багатократно підсилювати слабкий сигнал. Цей процес сам по собі призводить до появи шумів. Щоб уникнути цього ефекту, дослідник розробив контролер, що знижує шум в десять разів. За словами автора, це має істотне значення.

Нова камера дозволяє значно підвищити якість астрономічних спостережень, оскільки з її допомогою можна спостерігати об'єкти, що випромінюють вкрай мало світла. Автор наголошує, що встановлення його винаходу в обсерваторії університету Монреаля відповідатиме збільшенню діаметра головного дзеркала телескопа в два рази.

Нова камера поки не запущена в серійне виробництво. Прототип приладу взялася виготовити канадська фірма Photon etc. Тим не менше, NASA і колектив вчених з Європи і Канади, що працюють на телескопах в Чилі, вже розмістили замовлення на створений канадським фахівцем пристрій.

Автор винаходу відзначає, що його можуть використовувати не тільки астрономи. Підсилення надзвичайно слабкого сигналу необхідне й медикам, що розробляють методи діагностики хвороб на ранніх стадіях.

Джерело doclist.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.