В ПАР знайдено унікальний алмаз Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.09.2009 10:15 · Розділ: Цікаві факти

Один з найбільших в історії алмазів було знайдено в знаменитій шахті "Кулінан" в ПАР: лише за попередньою оцінкою, унікальний своїм білим забарвленням та своєю чистотою камінь, вагою більше 500 карат може коштувати близько 20 мільйонів доларів. Дивовижна знахідка була здійснена розробниками шахти від ювелірного дому Petra Diamonds.

"Первинне вивчення алмаза показало, що він має винятковий колір і чистоту (прозорість)", - йдеться в заяві Petra Diamonds.

Одночасно з унікальним білим діамантом вагою 507,55 карата у шахті також було знайдено три ідентичних йому по своїй якості каменів, але вже меншого розміру - 168 карат, 58,50 карата і 53,30 карата відповідно. Після ретельного вивчення найбільшому зі знайдених алмазів буде присвоєно ім'я. Він увійде в 20-ку найбільших алмазів.

Алмазна шахта "Кулінан", заснована в 1903 році і названа на честь свого власника сера Томаса Кулінана, розташовується неподалік від Преторії в Трансваалі (назва провінції перестала вживатися ще в 1994 році, проте до цього часу широко використовується ювелірами і навіть Верховним судом ПАР).

За більш ніж вікову історію тут було видобуто алмазів загальною вагою понад 120 мільйонів карат. Серед них був і виявлений в 1905 році алмаз "Кулінан" вагою 3106 каратів, що довгий час вважався найбільшим у світі.

У 1907 році камінь був подарований англійському королю Едуарду VII в день його народження. За обробку самородка взялася амстердамська фірма Asscher Brothers, яка розколола "Кулінан" на частини і виготовила з нього 9 великих діамантів і 96 дрібних. Ще один шматок вагою в 69,5 карат так і залишився неграненим.

Найбільш відомими діамантами, отриманими з "Кулінана", вважаються: "Велика Зірка Африки" (Кулінан I), що прикрашає скіпетр англійського короля Едуарда VII; вставлений в корону Британської імперії діамант "Мала Зірка Африки" (Кулінан II) і Кулінан VI, яким була інкрустована корона королеви Мері.

Джерело rian.ru


Інші новини розділу