Різноманітність риб допомагає кораловим рифам уникати хвороб Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.09.2009 16:44 · Розділ: Природа

Різноманітність риб, що мешкають в коралових рифах, допомагають їм уникнути різних хвороб, які є основною причиною руйнування рифів по всьому світу, вважають дослідники. Коралові рифи вважаються екосистемами з найбільшою різноманітністю живих організмів, однак в останні десятиліття вони переживають етап катастрофічної деградації. Основною причиною цього вважаються різні захворювання коралів, що призводять до їх відмирання і заростання водоростями. Проте, що саме призводить до поширення захворювань в рифах - до останнього часу залишалося загадкою для вчених.

Група океанологів під керівництвом Лаурі Раймундо (Laurie Raymundo) з Гуамского університету в США провела аналіз коралових рифів поблизу Філіппінських островів, серед яких були як звичайні рифи, так і рифи, що знаходяться зонах "морських заповідників".

Вчені виявили, що корали хворіють рідше, якщо їх населяють багато різноманітних риб. Під цю закономірність підпадають як рифи "заповідників", так і всі інші. Проте, як відзначили вчені, рифові колонії, які знаходяться в охоронюваних водах в цілому можуть похвалитися більш здоровою екосистемою, ніж рифи, де дозволений вилов риби.

Більш того, науковцям вдалося з'ясувати, що кількість тільки одного з безлічі видів риб, що мешкають в районі коралових рифів, а саме щетинозубих риб-метеликів, які харчуються твердими коралами, і лише зрідка виловлюються рибалками, негативно позначається на стані рифів. Популяція цих риб особливо висока в зонах, які страждають від надмірного вилову риби.

До аналогічних висновків команда дослідників прийшла також у результаті аналізу даних, зібраних в ході багаторічних досліджень Великого бар'єрного рифу.

Джерело mail.ru


Інші новини розділу