Китайці створили першу тривимірну карту Місяця Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.09.2009 16:19 · Розділ: Цікаві факти

Китай завершив створення тривимірної карти Місяця з високою роздільною здатністю, що в майбутньому дозволить полегшити посадку космічних кораблів. Карта була розроблена на основі зображень, отриманих у 2007 році першим китайським супутником зі спеціальною місією Chang'e 1.

За словами професора Гонконгського політехнічного університету (Hong Kong Polytechnic University), Чена Йонці (Chen Yongqi), місячна картографія є важливим кроком на шляху до майбутньої висадки на місяці. Вона допоможе вибрати місце посадкового майданчика і краще зрозуміти процес формування та еволюції поверхні супутника. Ще однією метою вчений назвав вивчення місячної поверхні та розподіл мінеральних покладів на Місяці.

Раніше місячні карти розробляли вчені США, Росії, Японії та Індії, однак вони були виконані у звичайному двовимірному форматі.

Китай став четвертою країною, яка відправила людину в космос у 2003 році. В 2012 КНР планує відправити на Місяць безпілотний космічний апарат, а в 2020 здійснити висадку екіпажу на супутнику Землі.

Джерело vesti.kz


Інші новини розділу