Під час економічних спадів зростає загальна тривалість життя Автор: Lesly · Опубліковано: 29.09.2009 14:24 · Розділ: Суспільство

Економічні спади, безперечно, негативно відбиваються на доходах, проте, як недавно встановили дослідники, виявилися корисними для здоров’я. Подібних результатів науковці досягли, проаналізувавши загальні тенденції в здоров'ї населення США протягом 20 років, коли мала місце "Велика депресія".

Дослідники з Університету Мічигану (США), виявили, що середня тривалість життя в країні збільшилася на 6 років за період з 1929 по 1932 рр. (в середньому від 57 до 63 років), як серед чоловіків так і серед жінок різних національностей. Кількість смертей внаслідок різноманітних захворювань, нещасних випадків та дитяча смертність під час Великої Депресії також помітно зменшилася. "Хоча такі висновки суперечать здоровому глузду, їх не можна спростувати, - розповідає дослідник Хосе Тапія Гранадос (Jose Tapia Granados) з Інституту соціальних досліджень при Університеті. – А більшість людей вважає, що періоди масового безробіття приносять шкоду здоров’ю".

Результати дослідження, яке охопило період з 1920 по 1940 роки, наглядно демонструють, що в загальному здоров’я населення значно покращилося за чотири роки Великої депресії, а також під час економічних спадів 1921 та 1938 років. Проте, смертність зростала, а загальна тривалість життя зменшувалася під час сильних економічних підйомів, що мали місце в 1923, 1926, 1929 та 1936-1937 роках.

Вчені не ставили перед собою мету визначити причини подібної закономірності, але Тапія Гранадос висловив припущення, що періоди економічних підйомів тісно пов’язані зі збільшенням попиту на тютюнові вироби та спиртні напої, а також зменшення часу, що відводиться для сну та збільшення кількості стресових ситуацій.

"Під час підйомів в компаніях зростає обсяг роботи, тому керівництво вимагає більше від своїх працівників, - вони часто змушені працювати понаднормово та зі швидким темпом. Це створює стресові ситуації, які люди намагаються приглушити за допомогою сигарет та спиртного", - додав він.

Крім того, зі зростанням економіки, інтенсивнішим стає рух транспорту, що в свою чергу призводить до збільшення кількості летальних випадків на дорогах. Кількість нещасних випадків на робочих місцях також збільшується, оскільки компанії приймають на роботу велику кількість недосвідчених робітників.

Зростання промислового виробництва та інтенсивності дорожнього руху призводить до збільшення рівня забрудненості довкілля, продовжує свою доповідь Тапія Гранадос, а відомо, що забруднене повітря провокує розвиток та загострення серцево-судинних захворювань. Це також відбивається на загальній тривалості життя населення.

Вчений додав, що в періоди економічних спадів, зменшується кількість роботи. Працівники можуть працювати повільніше, у них залишається більше часу на сон, а оскільки в людей менше грошей, то, відповідно, менше затрачається на алкоголь та тютюнові вироби.

Загалом, було встановлено, що показники п’яти з шести основних причин смертей в США залишалися незмінними, або суттєво знижувалися підчас економічних спадів, за винятком летальних випадків внаслідок самогубств.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.