Вчені виявили "загублений світ" ссавців Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.09.2009 14:56 · Розділ: Наука

Міжнародна група дослідників виявила регіон, де майже 2 мільйони років тому співіснували види з різних регіонів та геологічних епох. Самі вчені назвали це місце "загубленим світом" ссавців.

Основною складністю при вивченні еволюції тварин на кордоні епох пліоцену і плейстоцену (приблизно 1,8 мільйона років тому) є той факт, що у вчених відсутня достатня кількість скам'янілостей. Більш того, останки деяких видів, які повинні існувати приблизно в один час і в одному регіоні, виявляються розділені на багато років та кілометрів.

В рамках нового проекту, вчені займалися розкопками в Іспанії. Тут дослідники виявили регіон з великою кількістю скам'янілостей з Азії, Європи і Африки, що відносяться як до пліоцену, так і до плейстоцену. Серед знайдених видів є родичі сучасних вовків і жирафів. Палеомагнітне датування дозволило встановити, що всі ці істоти мешкали в даному регіоні приблизно в один час - 1,8 мільйони років тому.

Вчені відзначають, що знахідка дозволяє прояснити багато питань, пов'язаних з еволюцією видів у той час. Зокрема, мова йде про дві великі міграції ссавців. Перша, що відбулася приблизно 2,6 мільйона років тому, призвела до появи мамонтів у Європі. Друга, що сталася майже на мільйон років пізніше, завершилася "колонізацією" регіону вовками та гієнами.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.