Український «Діагноз» на Берлінале - 2009 Автор: Lussilda · Опубліковано: 06.02.2009 22:29 · Розділ: Культура

В Берліні розпочав свою роботу 59 Міжнародний кінофестиваль «Берлінале». Вперше за останніх 7 років за “Золотого Ведмедя” боротиметься український фільм “Діагноз”

Фестиваль почався традиційно – по червоній доріжці на перегляд фільмів продефілювали німецькі та закордонні кінозірки, режисери, політики, почесні гості. Перед фотографами по килимку також пройшли члени міжнародного журі.

В складі журі - режисер Ізабель Койшет (Іспанія), режисер Гастон Каборе (Буркіна-Фасо), шведський письменник Хеннінг Манкелл, режисер Крістоф Шлінгенсьеф (Німеччина), режисер Уейн Вонг (США), а також письменник Еліс Уотерс (США). Головує - британська акторка Тільда Суінтон. За перемогу у фестивалі, як завжди, будуть вручати Золотого і Срібного ведмедя.

Вперше після довгої перерви на найвищу нагороду Berlinale shorts претендує українська незалежна короткометражна картина Мирослава Слабошпіцького “Діагноз”. Серед номінантів на головний приз 28 картин, відібраних зі всього світу. 11 з цих фільмів, у тому числі “Діагноз”, офіційно номіновані на головні винагороди фестивалю.

В стрічці «Діагноз», тривалість якої заледве 15 хвилин, йдеться про нелегке життя трьох молодих людей - наркоманів, які виросли в неблагополучних районах Києва.

Сам фільм, режисером і продюсером якої виступив М.Слабошпіцький, знімали лише 4 дні у Києві. Бюджет стрічки мінімальний - близько 30 тисяч доларів.

Український "Діагноз" має лише 10 фільмів-конкурентів з різних країн світу. Тому свої шанси на перемогу режисер оцінює реалістично - 1:11.

За часи існування незалежної України участь у "Берлінале" - в конкурсі чи паралельних програмах - взяли лише шість режисерів: Кіра Муратова, Степан Коваль, Олександр Шапіро, Сашко Каптан, Тарас Томенко і поза конкурсом був Юрій Іллєнко із "Молитвою за гетьмана Мазепу".

З них лише двоє привезли Україні срібних "Ведмедів" - Кіра Муратова зі стрічкою "Астенічний синдром" у 1993 році та Степан Коваль за мультиплікаційну роботу "Йшов трамвай номер 9" у 2003 році".

За словами директора Української кінофундації Андрія Халпахчі, на німецькому кіноринку цьогоріч буде представлено 5 вітчизняних фільмів. Основний акцент митець робить на документальну стрічку Сергія Буковського «Живі».

"Це великий документальний фільм про Голодомор в Україні. Ми розраховуємо на аудиторію і фестивальних людей, які можуть зацікавитись включенням стрічки до програм різних фестивалів, і дистриб'юторів" – розповідає Халпахчі.

Крім цього, на Берлінале-2009 буде показано нову стрічку Кіри Муратової "Мелодія для шарманки", вже відомий фільм Романа Балаяна «Райські птахи», дебют Марини Кондратьєвої "Коли я не засну" та український пригодницький анімаційний повнометражний фільм "Добрий солдат Швейк".

Фестиваль буде тривати до 15 лютого. Будемо сподіватися на перемогу українських кінематографістів.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?