Мурашки допоможуть виявити комп'ютерних черв'яків Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.09.2009 10:57 · Розділ: Нові технології

Фахівці з Національної північно-західної дослідницької лабораторії (Pacific Northwest National Laboratory) знайшли новий підхід до вивчення безпеки комп'ютерних мереж, - в боротьбі з вірусами, троянами та комп'ютерними хробаками вони вирішили використати звичайних мурашок. Звичайно, живі комахи тут ні до чого - вчені використовували тільки дані, отримані при спостереженні за ними. За допомогою програми, алгоритми якої відтворюють механізми поведінки мурах, дослідники намагаються виявити «мережеві аномалії».

«Самі по собі мурашки не відзначаються особливими розумовими здібностями, - стверджує Гленн Фінк (Glenn Fink), вчений, що очолює незвичайні дослідження, - однак колонія цих дрібних істот може продемонструвати напрочуд розумну поведінку та злагоджену роботу».

За словами вчених, їх розробка працює на основі сенсорів, розподілених по комп'ютерних мережах, які безперервно збирають дані. Подібно до мурах, що передають своїм родичам інформацію про їжу або небезпеку з допомогою запахів, ці сенсори діляться зібраною інформацією один з одним. Таким чином, програма може визначити своєрідні мережеві аномалії, що сигналізують про можливу небезпеку, наприклад, про масштабне зараження мережі.

Сенсори можуть відповідати за роботу різної спрямованості, - за словами Фінка, одні будуть збирати дані про надмірне завантаження центрального процесора комп'ютерів, а інші - перевіряти мережевий трафік. Також є «вартові» - спеціальні блоки програми, що аналізують інформацію, отриману від всіх сенсорів-мурашок.

Хоча інноваційний антивірусний комплекс знаходиться на ранній стадії розробки, вже зараз він здатний виявляти деяких комп'ютерних черв'яків. Однак, за словами творців новинки, їхня розробка потребує значного доопрацювання.

Джерело myizh.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.