Розкрито секрет фокусників Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.09.2009 17:28 · Розділ: Наука

Шотландські вчені нарешті розкрили «таємницю століття», розповівши пересічним людям, чому в фокусників «зникають» речі. Співробітники Единбурзького університету вважають, що вся справа в сліпих плямах: коли швидкі руки фокусника дають нашому оку лише кілька мілісекунд на фокусування, ми не встигаємо помітити швидкий проте важливий рух, але бачимо, що предмет таємничим чином зник з поля зору.

Вчені провели декілька експериментів: добровольцям пропонували кілька зображень, деталі яких збільшувалися або зникали поступово, але протягом дуже короткого періоду часу. Глядачам же здавалося, що зміни відбуваються миттєво.

«Нам здається, що наші очі в будь-яку мить показують світ у найменших деталях, проте це не так, - говорить Джон Хендерсон, професор університетської Школи філософії, психології та лінгвістики. - Наші дослідження свідчать про те, що очі багато чого пропускають або взагалі не вловлюють». Крім того, як повідомляють науковці, їм вдалося дізналися багато нового про те, як мозок обробляє зорову інформацію.

Джерело mail.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.