Дослідники працюють над розробкою нових типів антибіотиків Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.09.2009 12:44 · Розділ: Медицина

Фармацевти виявили хімічні речовини - антибіотики нового принципу дії. Вони можуть лягти в основу створення нового покоління ліків для боротьби з хвороботворними мікроорганізмами. За останні 40 років, незважаючи на широкий розвиток індустрії медичних препаратів, були відкриті лише дві нові групи хімічних сполук, які мають здатність пригнічувати розвиток одноклітинних мікроорганізмів або викликати їх загибель.

При цьому патогенні мікроорганізми, через широке застосування існуючих антибіотиків, в результаті поступових мутацій починають виробляти стійкість до ліків, сильно ускладнюючи роботу медиків.

Ерік Браун (Eric Brown) та його колеги з Університету Мак-Мастера в Канаді застосували новий підхід до виявлення хімічних сполук, здатних знищувати мікроорганізми, - дослідники пропонують використовувати генетичні методи. Завдяки цьому, вони отримали можливість не тільки дуже швидко тестувати антибактеріальну активність тих чи інших сполук, але й виявляти механізм їх впливу на мікробів. В результаті, вчені знайшли хімічну сполуку, що одержала назву MAC13243. Вона здатна пригнічувати активність мікроорганізмів раніше невідомим способом.

Справа в тому, що всі існуючі антибіотики або пригнічують синтез бактеріальної оболонки, або роботу ДНК мікроорганізмів, або загальмовують синтез одного з ключових бактеріальних білків. На відміну від існуючих антибіотиків, MAC13243 пригнічує роботу білка LolA, який знаходиться на поверхні клітинної мембрани мікроорганізмів і забезпечує зв'язування багатьох важливих біологічно активних речовин.

«Нам вдалося з'ясувати, що аспект фізіології бактерій, якому інші дослідники не надали відповідного значення, може на ділі бути використаний для створення нових типів антибіотиків. Відкриття дало нам можливість по новому поглянути на проблему створення ліків», - сказав Браун.

Раніше дослідники з Нью-Йоркського університету повідомляли, що їм вдалося зрозуміти механізм розвитку резистентності бактерій до антибіотиків. Відкриття, як запевняють науковці, дасть можливість підсилити ефективність вже відомих ліків, знизити дозування препаратів, а також усуне потребу розробки нових, більш дієвих медикаментів.

Джерело vzglyad.ru


Інші новини розділу