Американців закликають відмовитися від туалетного паперу Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.09.2009 09:34 · Розділ: Екологія

Екологи закликають американців відмовитися від звичного туалетного паперу на користь паперу з вторинної сировини. Захисники навколишнього середовища стверджують, що для виготовлення м'якого паперу вирубуються дерева, вік яких становить десятиліття і навіть століття. Причина протистояння екологів і виробників криється в технології виробництва туалетного паперу. Кожен аркуш цього матеріалу - це павутинка з деревних волокон, які зазвичай довші за волокна вторсировини (використовується для виготовлення газет та журналів, характеризується більшою жорсткістю), що забезпечує м'якість та гладкість паперу.

Туалетний папір не є головною загрозою лісів: разом з косметичними серветками вона становить лише 5% американської деревообробної індустрії. На частку паперових і картонних упаковок припадає до 26% індустрії, хоча більше половини цих виробів виготовляється з вторсировини, а на частку газет припадає 3%. Але екологи вважають, що 5% - це все одно дуже багато.

Американські екологи заявили, що в жодній іншій країні світу не витрачається так багато туалетного паперу, як у США, причому в жодній іншій країні для її виробництва не використовується так мало вторсировини. На думку захисників природи, це шкодить екології більше, ніж всі автомобілі разом узяті.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), за 2007 рік американці витратили 24 кг гігієнічної паперової продукції на душу населення, причому від них не відставали і швейцарці, відзначає видання. А в 2008 році, незважаючи на кризу, продаж туалетного паперу класу люкс виріс на 40%. За статистичними даними, «паперовий» гігант Kimberly-Clark витратив у третьому кварталі 2008 року 25 млн. дол. на те, щоб переконати американців використовувати в гігієнічних цілях лише свою продукцію. В результаті, екологічні організації та WWF почали звинувачувати концерн в хижацькому ставленні до навколишнього середовища. Поки в країнах із економікою, що розвивається, рекламують бумажные пакеты замість поліетиленових, розвинуті країни вже замислюються над тим, як правильно берегти природу, заощаджуючи власні ресурси.

«Виробляти туалетний папір безпосередньо з деревини на тлі глобального потепління ще гірше, ніж роз'їжджати на Хаммері», - стверджує Алан Гершкович з Національної ради по охороні ресурсів (National Resources Defense Council). Проблемою стає не тільки вирубка лісів, а й використання у виробництві паперу хімікатів, а також споживання великих обсягів води.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу