У Каліфорнії заборонять освіжувачі повітря Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.09.2009 11:05 · Розділ: Екологія

Комісія з повітряних ресурсів Каліфорнії (США) ухвалила заборону на освіжувачі повітря, розріджувачі для фарби і розчинники. З 31 грудня 2013 року в штаті буде заборонено продавати всі види продукції, що виділяють велику кількість так званих летких органічних сполук в навколишнє середовище. Це, в першу чергу, такі класи органічних речовин як вуглеводні, альдегіди, спирти, кетони та терпеноїди.

На думку посадовців, при використанні освіжувачів повітря, розріджувачів для фарби та розчинників в атмосфері збільшується вміст озону. Озон - це алотропна модифікація кисню, що складається з трьох атомів оксигену (O3). Висока окислюваність озону та утворення, в багатьох реакціях з його участю, вільних радикалів кисню визначають його високу токсичність.

Озон негативно впливає на дихальну систему людини, подразнюючи та пошкоджуючи тканини, а також провокує утворення нерозчинних форм холестерину в крові, що, у свою чергу, призводить до розвитку атеросклерозу. Крім того, вважається, що цей газ викликає астму та рак. В багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні, озон віднесено до першого (найвищого) класу небезпеки шкідливих речовин.

Слід зазначити, що нова заборона не викликала ентузіазму в представників хімічної індустрії, які побоюються, що на розробку нових формул для сотень видів забороненої продукції буде потрібно набагато більше часу, ніж відпущено Комісією по повітряних ресурсах.

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу