Встановлено причину виникнення повеней Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.09.2009 09:09 · Розділ: Екологія

Група американських вчених дійшла висновку, що невміння людини правильно взаємодіяти з природою, впливає навіть на підняття рівня води в річках. В ході дослідження було вивчено дані супутникових спостережень і карти місцевості в дельтах тридцяти трьох великих річок світу. Результати показали, що вісімдесят п'ять відсотків з досліджуваних об'єктів в останні десять років потерпали від повеней.

Дамби і греблі, які встановлюють для генерації електроенергії та зрошення полів, сприяють просіданню ґрунту в дельтах річок. При цьому, зменшується кількість осадових порід. Виникненню повеней сприяє також видобуток нафти і газу, будівництво та розорювання земель.

Зараз площа затоплюваних земель складає 260 тисяч квадратних кілометрів. Передбачається, що вона збільшиться удвічі за рахунок підвищення рівня моря, що також відбувається через діяльність людини. Вчені ще раз наголошують, що гармонія на планеті залежить від союзу людини з природою, а не боротьби з нею. Адже людина - сама є невід'ємною частиною природи, і руйнуючи її, вона руйнує себе.

Джерело kabmir.com


Інші новини розділу