Вийшов перший зовнішній жорсткий диск з підтримкою USB 3.0 Автор: Lesly · Опубліковано: 25.09.2009 16:33 · Розділ: Нові технології

Електроніка з підтримкою USB 3.0 тільки починає з’являтися і саме компанія Freecom стала піонером в розробці зовнішнього надшвидкісного накопичувача XS 3.0, що став першим жорстким диском з можливістю швидкісної передачі даних.

Фото взяте з сайту techradar.com
Фото взяте з сайту techradar.com

Швидкість запису даних пристрою становить 130 МБ/с, а місткість може сягати 2 ТБ, що суттєво перевершує можливості USB 2.0. Розробники обіцяють, що найближчим часом з’явиться велике різноманіття приладів, оснащених надшвидкісним портом передачі даних.

"Швидкісна передача даних, що стане можливою завдяки технології USB 3.0, зробить обмін інформацією набагато легшим ніж раніше, - розповідає Аксель Лукасен (Axel Lucassen), керуючий директор Freecom. – Жорсткий диск XS 3.0 – це, фактично, перший накопичувач в світі, що дасть можливість користувачам копіювати величезні об’єми інформації з небаченою швидкістю. Новинка поєднує в собі останні технології та стильний дизайн, що неодмінно забезпечить їй успіх на ринку."

Представники Freecom вважають, що стандарт USB 3.0 набуде масового поширення до 2012 року. По суті, це технологія нового покоління, що забезпечує зв’язок між комп’ютерами та периферією (цифровими камерами, MP-3/MP-4 плеєрами, мобільними телефонами та зовнішніми накопичувачами).

Нове покоління USB, як повідомляють розробники, буде в 10 разів швидшим ніж поточний стандарт USB 2.0, з максимальною швидкістю передачі даних 480 Мбіт/с.

Для порівняння, теоретичний пік швидкості запису для USB 3.0 досягає 5 Гбіт/с. Це означає, що тепер стане реальністю запис інформації об’ємом 25 ГБ за близько 70 секунд. Технологія USB 2.0 дозволяє здійснити це ж саме завдання за 14 хвилин, а при використанні USB 1.1, чекати довелося б не менше 9 годин.

Така швидкодія робить USB 3.0 ідеальним для копіювання величезних зображень, відео в форматі MPEG-4 або резервування даних на портативних носіях. Крім того, на відміну від USB 2.0, де дані можуть передаватися тільки в одному напрямку, USB 3.0 демонструє можливість одночасного зчитування та запису інформації.

Незважаючи на те, що нова технологія потребує розробки нового обладнання та використання нових кабелів, USB 3.0 буде сумісний зі своїм попередником, USB 2.0. Наприклад, якщо ваш комп’ютер оснащено USB-приводом 3.0, ви маєте камеру та кабель, що підтримує новий стандарт, то зможете відчути всі швидкісні переваги новинки. При передачі даних на старішу модель комп'ютера, швидкість впаде до максимуму, який може забезпечити технологія USB 2.0.

Джерела: freecom.com, techradar.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.