Іноземну мову неможливо забути Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.09.2009 15:11 · Розділ: Цікаві факти

Психологи Джеффрі Боуерс (Jeffrey Bowers), Свен Матіс (Sven Mattys) і Сьюзанн Гейдж (Suzanne Gage) з Брістольського університету (University of Bristol), Великобританія, з'ясували, що людина пам'ятає мову, вчинену в дитинстві, навіть якщо не користувався нею багато років. Всупереч поширеній думці, що іноземна мова, у випадку, якщо нею не користуватися протягом тривалого часу, забувається безслідно, було встановлено, що людина може розпізнавати звуки навіть тоді, коли не пам'ятає самі слова.

Джеффрі Боуерс та його колеги запросили для участі в експерименті носіїв англійської, які в дитинстві вчили мови хінді або зулу під час перебування за кордоном. Вибір саме цих мов викликаний тим, що в них є звуки, які повністю відсутні в англійській.

У тестах на знання хінді або зулу з'ясувалося, що дорослі в більшості не можуть згадати ті чи інші слова. Проте в тій частині тестів, де потрібно було розпізнати звуки цих мов, практично всі учасники показали гарні результати. Ця особливість пам'яті свідчить про те, що іноземна мова запам'ятовується набагато краще, ніж прийнято вважати.

«Навіть якщо ви думаєте, що повністю забули мову після того, як не користувалися нею багато років, у вас є можливість швидко відновити втрачене», - вважають дослідники. На їхню думку, викладання дітям іноземної мови збільшує їх шанси на оволодіння цією мовою в дорослому віці навіть при тривалій перерві у навчанні.

Як нещодавно довели дослідники з університету Вірджинії (University of Virginia), США, пам'ять людини має вікові межі. Так, у 27 років результати тестів стають відчутно нижчі, ніж у більш ранньому віці. Люди гірше справляються із завданнями на логіку, швидкість мислення та просторову уяву.

Наступний критичний поріг настає приблизно до 37 років. Тим не менше, здібності, які базуються на накопичених знаннях, такі як обсяг словникового запасу і загальна ерудиція, зростають до 60 років.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу