В Індії виявлено дольмен із загадковими петрогліфами Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.09.2009 17:47 · Розділ: Культура

На території індійського штату Тамілнад, на відстані 35 кілометрів від міста Віллупурам, виявлено величезну мегалітичну споруду (дольмен), із зображеннями чотирьох петрогліфів. На цих висічених якимось твердим інструментом доісторичних малюнках, зображені постаті двох людей з тризубами, а також людину з невідомим різновидом зброї та орнаментом на грудях. Крім того, тут є і зображення колеса зі спицями.

Фото взяте з сайту thehindu.com
Фото взяте з сайту thehindu.com

Відкриття було зроблено експедицією під керівництвом індійського фахівця у галузі історії мистецтв К.Т. Гандхіраджана (K. T. Gandhirajan). Він вважає, що час появи самих дольменів може на кілька століть випереджати дату нанесення на них малюнків. Так, вік дольмена оцінюється 2500 роками, а петрогліфи можуть бути нанесені 2000 років тому. Такий тризуб, наприклад, використовувався тоді як знаряддя полювання або риболовлі. Якщо виходити з цього припущення, то той, хто робив малюнки, жив за часів залізного віку (близько 1000 р. до н.е. - 300 р. до н.е.). На це також вказує зображення колеса.

Відзначається, що мова йде вже про другий випадок виявлення дольмена з петрогліфами на території даного штату. Попередній об'єкт був нещодавно виявлений також паном Гандхіраджаном. Петрогліфи були помічені на вертикальних плитах, тоді як у випадку нинішнього дольмена різьбяр постарався прикрасити горішню поверхню горизонтальної плити (про саме існування мегаліта було відомо раніше). Крім того, ще шість дольменів (щоправда, без малюнків) знаходяться неподалік, на березі озера і ще три ховаються на його дні (яке з'явилося в більш пізній період).

Дольмени являють собою складені з великих каменів або кам'яних плит конструкції, часто у вигляді такої собі великовагової коробки з масивним дахом. Трапляються подібні споруди по всьому світу - від Північної Африки до Західної, Північної та Південної Європи і Росії. Дольмени викликають інтерес не лише у професійних археологів, вони часто служать предметом поклоніння і паломництва любителів езотерики. Найчастіше (хоча й не обов'язково) дольмени мають вхід, вирізаний в одній з плит (передній). Вхідні отвори можуть бути абсолютно круглими (ілюмінатор), хоча трапляються й іншої форми (наприклад, квадратної або трикутної). Дольмени знаходять зазвичай там, де немає природних печер. І хоча в багатьох випадках вони зведені на узбіччях усипальниць (найчастіше більш пізнього періоду), це не є обов'язковим правилом, - є дольмени і без поховань. Іноді такі конструкції фарбувалися червоною охрою або ж білою глиною (каоліном).

Ймовірно, дольмени могли крім усього іншого використовуватися древніми племенами в якості укриттів - під час дощу або зимових холодів (але це теж не основне їх призначення). У XX столітті робилися спроби пов'язати феномен мегалітів з якими-небудь астрономічними потребами стародавніх землеробів, але поки що такі пояснення не можна назвати вдалими. Таким чином, призначення всіх цих мегалітичних споруд поки залишається таємницею.

"Колись у штаті Тамілнад налічувалося сотні подібних мегалітичних дольменів, - говорить Гандхіраджан. - Однак розвиток міст і розширення сільськогосподарських угідь призвели до того, що місцеві жителі поступово їх зруйнували, вивозячи гранітні плити для влаштування своїх власних будинків. Тепер департамент археології Тамілнад обов'язково повинен провести обстеження збережених дольменів і обнести їх огорожами".

Джерело grani.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?