В Південно-Східній Азії знайдено півтори сотні нових видів флори і фауни Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.09.2009 14:12 · Розділ: Природа

За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), вчені виявили 100 раніше невідомих рослин, 28 риб, 18 рептилій, 14 земноводних, двох ссавців і одного птаха. Як видно, дослідників чекає ще багато цікавого в долині річки Великий Меконг, що протікає через Південно-Східну Азію.

При цьому, науковці попереджають, що зміни клімату, які призводять до посухи і повеней, вже загрожують деяким нововиявленим видам. «Одні види зможуть адаптуватися до кліматичних змін, але більшість - ні, що може призвести до їх масового зникнення, - відзначив Стюарт Чепмен, директор програми WWF з дослідження Великого Меконгу. - Відкриті нами рідкісні і ендемічні види є особливо вразливими, оскільки зміна клімату ще більше обмежить їхній і без того малий ареал проживання».

Головною «зіркою» серед нових видів можна назвати рідкісну жабу з іклами, виявлену в східному Таїланді. Limnonectes megastomias влаштовує засідки вздовж річок, полюючи на птахів і комах. Вчені вважають, що цей вид використовує свої ікла в боях з іншими самцями.

Іншим незвичайним відкриттям став леопардовий гекон, знайдений на острові Кат Ба в північній частині В'єтнаму. Goniurosaurus catbaensis має великі оранжево-коричневі котячі очі і плями, як у леопарда.

Фото взяте з сайту vncreatures.net
Фото взяте з сайту vncreatures.net

Лі Грізмер з Університету Ла-Сьєрри (США) поділився таким спогадом: коли він піймав гекона, його син вказав на те, що його рука знаходилася на відстані одного сантиметра від гадюки, яка висунула голову з нори. Змія теж була спіймана і теж виявилася новим видом.

За словами експертів, успішному пошуку сприяла низка факторів, серед яких були більш вільний доступ до регіонів, де десятиліттями велися війни, а також фінансування наукових досліджень місцевими урядами, зацікавленими в захисті рослин і тварин.

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу