У Тихому океані буде створено заповідник для акул Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.09.2009 11:40 · Розділ: Екологія

Тихоокеанська острівна держава Палау збирається створити перший в світі океанський заповідник для акул. Усі акули у територіальних водах Палау, які за площею можна порівняти з Францією, будуть знаходитися під охороною, а полювання на них заборонять.

Однак ситуацію в заповіднику складно буде контролювати. У Палау є лише один патрульний корабель, а в територіальних водах держави знаходиться близько 70 рибальських суден, причому більшість з них працюють нелегально.

Близько половини видів акул перебувають на межі вимирання, щороку виловлюють до сотні мільйонів риб. Більшість вбивають виключно через плавники. З них роблять суп, який вважається делікатесом китайської кухні.

Акули відносяться до надряду хрящові риби, які включають вісім рядів, двадцять родин і близько 350 видів. Представники акул широко поширені у всіх морях і океанах, зустрічаються також прісноводні акули. Більшість видів відносяться до так званих справжніх хижаків, а окремі види, зокрема китова, гігантська і великорота акули, харчуються планктоном.

Джерело baltinfo.ru


Інші новини розділу