Гастарбайтерам в Чехії заплатять 500 євро і подарують квиток додому Автор: Lussilda · Опубліковано: 05.02.2009 07:19 · Розділ: Події у світі

Міністерство внутрішніх справ Чехії пропонує виплачувати матеріальну компенсацію іноземним заробітчанам у разі втрати ними роботи на території країни

Як повідомляє радіо "Свобода", ідея МВС полягає в тому, щоб робітникам із країн з-поза меж Євросоюзу, які втратили робочі місця через глобальну економічну кризу, виплачувати матеріальну премію розміром 500 євро, і купувати квиток до країни, звідки вони прибули. При умові, що вони цього хочуть.

Нагадаємо, що зовсім віднедавна, з 1 січня 2009 р., наші співвітчизники отримали ще одну можливість легально працювати в Чеській Республiцi. Україна стала однією з дванадцяти країн, громадяни яких мають право звертатися за отриманням так званої "зеленої карти".

«Посади, які протягом 30 днів не будуть зайняті громадянами Чехії чи іншої країни ЄС, автоматично потрапляють до бази даних робочих місць, доступних для іноземців. Відтак можна буде відкривати «зелену карту», - йдеться в повідомленні чеського МВС.

Передбачено, що дістати дозвіл кандидат зможе протягом двох місяців з дня подання необхідних документів у чеське консульство чи посольство. Дозвіл видається на конкретну вакансію терміном на 2 - 3 роки з можливістю подальшого продовження, - пише РБК-Україна.

Це нововведення («зелена карта») готувалося ще у 2008 році, коли про економічну кризу ніхто і гадки не мав. Чехія діяла в рамках загальної політики Євросоюзу. Адже за підрахунками експертів, з 2025 року в Європі очікується помітне зменшення населення. Тому постала необхідність залучення трудових ресурсів з-за меж ЄС.

За новими правилами після п'яти років роботи такий працівник має право на тимчасове проживання i роботу в будь-який країні ЄС i навіть може запросити до себе родину.

Але криза зачепила увесь світ, в тому числі і Чехію. Місцевий уряд вже не справляється з потоком прибуваючих. Речниця МВС повідомила журналістам, говорячи про план під назвою «Допомога іноземцям», що заплатити безробітним іноземцям компенсацію та допомогти повернутися на Батьківщину «буде дешевше, ніж ці люди залишаться тут незаконно і нам доведеться їх депортувати».

Міністр внутрішніх справ Чехії Іван Ланґер запропонував Кабінету міністрів обговорити наступного тижня питання фінансування з державного бюджету такої ініціативи, виділивши для цього 55 мільйонів крон (приблизно 2,5 мільйони доларів).

МВС Чехії очікує, що близько 2 тисяч іноземців будуть готові відгукнутися на такий стимул від міністерства.

За підрахунками експертів, через економічну кризу вже у першому кварталі 2009 року близько 12 тисяч іноземних заробітчан у цій країні можуть втратити робочі місця.

У грудні 2008 року у Чехії, за офіційними підрахунками, було майже 285 тисяч законних іноземних працівників, включно з громадянами країн ЄС.

На жаль, Україна не перший рік утримує першість за кількістю біженців, що шукають кращого життя в Чехії, обігнавши Індію, Китай і Білорусь. Така тенденція викликає серйозну заклопотаність уряду Чеської Республіки.


Інші новини розділу