Вчені створили антираковий препарат нового покоління Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.09.2009 12:08 · Розділ: Медицина

Американські вчені представили нові ліки, які здатні значно скорочувати ракові новоутворення на шкірі. Препарат не виліковує рак шкіри, але клінічні випробування, проведені на 31 пацієнті з тяжкою формою цієї хвороби, показують: його використання покращує стан хворого і продовжує йому життя.

Хворі зі злоякісними пухлинами по всьому тілу, одержували препарат, який блокує активність гена, що сприяє поширенню ракових пухлин. І через два тижні було відзначено, як кажуть дослідники, "швидке і значне" скорочення пухлин.

"Ми спостерігали цей результат у пацієнтів, яким раніше не допомогла навіть хіміотерапія. Покращення спостерігалися у 70% хворих. Ми ніколи не спостерігали нічого подібного", - сказав керівник групи дослідників, доктор Пол Чапмен.

Втім, нові препарати нерідко здаються багатообіцяючими, а в результаті розчаровують. Однак, в даному випадку фахівці, які брали участь в експерименті, і експерти Європейської онкологічної організації, повідомили, що ніколи ще не стикалися з ліками, які б діяли настільки ефективно по відношенню до такого високого відсотка хворих.

Медичний препарат під робочою назвою PLX4032, належить до нового покоління онкологічних препаратів, які здатні блокувати активність генів, що викликають ракові захворювання.

Джерело mignews.com


Інші новини розділу