В Індії зникає рідкісний вид лотоса Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.09.2009 10:59 · Розділ: Природа

Рідкісний вид лотоса Nymphaea tetragona, який росте тільки в одному приватному ставку в Індії, знаходиться на межі зникнення. Незважаючи на цілу низку зусиль, докладених ботаніками для розмноження цього виду, більше його не стає. Не рятує рослину ні розмноження живцями, ні вирощування з насіння, ні високотехнологічний метод мікророзмноження лотоса в лабораторних умовах з крихітних шматочків.

Експерти вважають, що якщо не вжити термінових заходів, найближчим часом лотос Nymphaea tetragona (латаття чотиригранне) повністю зникне в Індії. Сьогодні залишилося лише 20-30 рослин цього виду, однак індійський уряд не приділяє цій проблемі належної уваги.

В Індії лотос вважається священною рослиною, і його зображення можна зустріти скрізь. З квітки лотоса народилася Лакшмі, дружина бога Вішну; на троні у формі лотоса сидять багато богів індуїзму; позі лотоса навчаються йоги, а з насіння лотоса, яке досягає розмірів горіха, роблять чотки.

Nymphaea tetragona - це багаторічна водяна рослина з округло-овальними серцеподібним плаваючим листям 5-15 см завдовжки. Квітки невеликі (3-5 см в діаметрі), одиночні, білі, на довгих квітконіжках, на поверхні води вони розкриваються. Плід достигає під водою у коробочці з безліччю насінин. Росте лотос на мулистих ґрунтах у водоймах на глибині 0,5-1,5 м, але при зниженні рівня води здатний жити і на суші.

Фото взяте з сайту botanik.uni-karlsruhe.de
Фото взяте з сайту botanik.uni-karlsruhe.de

Латаття чотиригранне зустрічається не тільки в Індії, але і в лісових зонах Північної та Східної Європи, Сибіру, Далекого Сходу, Північної Америки, а також на Північному, Середньому та Південному Уралі.

Джерело wwworld.ru


Інші новини розділу