На пірамідах майя туристи чують музику дощу Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.09.2009 09:39 · Розділ: Цікаві факти

Туристи, що піднімаються по сходах величезної піраміди Кукулькана в стародавньому місті майя, Чичен-Іца, стикаються з неймовірним явищем: звук їхніх кроків схожий на падаючі краплі дощу. До останнього часу цей факт залишався незрозумілим.

Двоє вчених, мексиканець Хорхе Крус і американець Ніко Деклерк, порівняли частоту звуків, які видаються під час сходження на піраміду Кукулькана, з аналогічними звуками піраміди Місяця в древньому закинутому місті Теотіуакан, розташованому в декількох десятках кілометрів на північний схід від Мехіко.

На відміну від піраміди Кукулькана, піраміда Місяця не порожня всередині, а її "сходинки" неоднакові за величиною. Тим не менше, звук падаючих крапель у обох пірамід неймовірно схожий. Можливо, причина цього явища полягає в ребристій поверхні сходинок. Звук розсіюється і створює незвичайні звукові хвилі, що проходять вниз сходами. Існування «музики дощу» в інших пірамідах майя дозволяє припустити, що їх будівельники колись створили ці колосальні споруди для спілкування з богами.

Вважається, що піраміда Кукулькана (іспанська назва «El Castillo», що в перекладі означає «замок») присвячена богу Кукулькану, який зображується у вигляді пернатого змія. Але Хорхе Крус вважає, що вона могла бути храмом бога дощу Чаака. І дійсно, маска Чаака була знайдена як на вершині піраміди Кукулькана, так і на вершині піраміди Місяця. Крус заявив, що «мексиканські піраміди, якщо напружити уяву, можуть вважатися музичними інструментами цивілізації майя».

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу