Результат лікування гепатиту С залежить від геному людини Автор: Вікторія · Опубліковано: 24.09.2009 16:17 · Розділ: Медицина

Міжнародна команда дослідників з 13 науково-дослідних організацій Австралії, Великобританії, Італії та Німеччини проаналізувала геном 800 осіб, інфікованих вірусом гепатиту С, які пройшли повний курс терапії. Фахівців давно цікавила причина, чому існуючі зараз методи лікування не дають бажаних результатів приблизно в половині випадків.

Лікування гепатиту С базується на прийомі комбінації ПЕГ-інтерферону-альфа і рибавірину (PEG-IFN-alpha/RBV). При аналізі геному хворих на хронічний гепатит С вчені виявили варіації структури молекули ДНК поблизу гена інтерферону IL28B. Як виявилося, терапія з використанням інтерферону ефективна тільки для групи людей, які мають послідовність rs8099917 у своєму генотипі. Наявність цієї послідовності безпосередньо корелюється з успіхом інтерферон-терапії.

Дослідники вважають, що генетичний тест на виявлення цієї послідовності має входити в систему діагностичного аналізу при підборі найбільш ефективного лікування. В іншому випадку, крім затрат коштів на лікування, що може виявитися неефективним, медики даремно витрачають і час.

Знання генетичних механізмів, які впливають на ефективність терапії, можливо, дозволять розробити більш ефективне лікування, ніж курс ПЕГ-інтерферону-альфа і рибавірину, а також зменшити кількість побічних ефектів.

Джерело strf.ru


Інші новини розділу