Знайдено найбільший в історії скарб Автор: Вікторія · Опубліковано: 24.09.2009 17:04 · Розділ: Цікаві факти

Найбільші запаси англосаксонського золота виявили у Великобританії, на території одного з приватних володінь в Стаффордширі. Знахідку визнали наймасштабнішою за всю історію пошуків скарбів. За словами експертів, виявлена колекція складається з 1,5 тис. предметів, що належать приблизно до VII століття. Співробітники Британського музею порівняли знахідку зі знаменитою "Кельтською книгою" - ілюстрованою рукописною працею, яка вважається однією з найбільш багато розписаних манускриптів, що дійшли до нас із Середньовіччя.

На визначення загальної вартості знайденого піде не менше року. Колекція містить близько 5 кг золотих виробів і близько 2,5 кг срібних. Це набагато більше, ніж у скарбі, виявленому в 1939 р. в сусідньому графстві Суффолк. Вага золота, відритого тоді, склала близько півтора кілограма.

Террі Герберт, 55-річний власник маєтку, на території якого й були виявлені цінності, каже, що знайшов скарб за допомогою звичайного металодетектора. За його словами, те, що він відкопав, - справжня мрія шукача підземних металів. Він понад 18 років займається подібними пошуками. Точне місце знахідки не розголошується.

"Я завжди кажу особливу фразу, коли вирушаю шукати метал: "Духи минулих років, ведіть мене туди, де є монети ". Але в той день я поміняв "монети" на "золото". Не знаю, навіщо я так зробив. Мені здавалося, ніби хтось мене направляє по цьому шляху", - розповів Террі Герберт.

В даний час колекція зберігається в безпеці, в музеї Бірмінгема. Спеціальний комітет з незалежних експертів, найближчим часом не тільки визначить цінність знахідок, але й відбере експонати, які будуть виставлятися в музеї до 13 жовтня 2009 року.

Джерело vesti.kz


Інші новини розділу