Мавпи розуміють природу ринкових відносин Автор: Вікторія · Опубліковано: 24.09.2009 14:30 · Розділ: Цікаві факти

Вчені з Тільбургского університету (Голландія) та Інституту імені Юбера Кюрьена (Франція) виявили здатність диких ефіопських мавп розуміти ринкові відносини. Виявляється, еквівалентом грошей в співтоваристві цих приматів є грумінг - ритуал взаємного вичісування.

Займаються мавпочки цією справою не для того, щоб виглядати красивими і охайними, а з більш прозаїчної причини: для видалення бліх. Чим вищий статус особи в зграї, тим ретельніше і довше вичісують її інші. А статус залежить від різних обставин.

Дослідники встановили годівницю з яблуками і відкривали засув тільки тоді, коли до годівниці підходила, непопулярна в зграї, мавпа Санні. У решти приматів складалося враження, що добути для всіх смачну їжу здатна тільки ця щасливиця. І відразу ж її рейтинг підвищився. Санні почали вичісували набагато частіше.

Цей приклад ілюструє природу відносин в середовищі тварин, життя яких підпорядковане законам природного відбору. Але чомусь вони дуже схожі на наші людські взаємини. Адже ми теж живемо за принципом: ти - мені, я - тобі.

Джерело kabmir.com


Інші новини розділу