Українська параолімпійська збірна привезла з Фінляндії 22 медалі Автор: Lussilda · Опубліковано: 05.02.2009 06:28 · Розділ: Суспільство

На відомому гірськолижному курорті Вуокаті, що у Фінляндії, завершився чемпіонат світу з зимових видів спорту для спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору. Параолімпійська команда України зайняла друге місце за кількістю здобутих нагород

Учасники з 20-ти країн світу взяли участь в параолімпійському чемпіонаті. За шість днів напружених змагань з біатлону та лижних гонок українська збірна здобула 6 золотих, 8 срібних та 8 бронзових медалей, і посіла друге місце в світовому рейтингу.

Першу позицію завоювала збірна Росії, а третє місце зайняла команда Норвегії.

Як повідомила прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України (НКСІУ), багатьом українським спортсменам не вистачило якихось доль секунд для досягнення очікуваної перемоги. Погода теж не була на боці параолімпійців - в передостанній день змагань температура знизилася від -5 до -20. Деяких наших учасників підвів стан здоров’я.

На даний момент у складі української «зимової» збірної 20 спортсменів - параолімпійців, серед яких 8 жінок та 12 чоловіків. Вони представляють 8 областей України: Київську обл. та м. Київ, Волинську, Кіровоградську, Чернігівську, Івано-Франківську, Черкаську, Харківську та Львівську області.

«Чемпіонат світу у м. Вуокаті був основним ліцензійним етапом у процесі підготовки до Х зимових Параолімпійських ігор, що пройдуть з 2 по 12 березня 2010 року у м. Ванкувер (Канада). Він показав наші сильні і слабкі сторони, розкрив широке поле для подальшої інтенсивної роботи», - йдеться в повідомленні прес-служби НКСІУ.

Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко привітав українську параолімпійську збірну із заслуженою перемогою.

Як повідомила прес-служба Міністерства, Юрій Павленко відзначив блискучий виступ на цьому світовому форумі Олени Юрковської, Сергія Хижняка, Юлії Батенкової, Олександри Кононової, Людмили Павленко, Віталія Лук'яненка, Тетяни Тимощенко, Юрія Костюка, Григорія Вовчинського.

«Своїми яскравими перемогами ви вкотре підтвердили високе звання спортсмена-параолімпійця, продемонстрували на міжнародній спортивній арені не тільки власний професіоналізм, але й проявили велику силу духу. Ваш потужний виступ – запорука майбутніх перемог на Х зимових параолімпійських іграх-2010 у Ванкувері», - сказав у вітальній промові Міністр.

Юрій Павленко побажав спортсменам «плідного та активного параолімпійського міжсезоння, успіхів у наступних міжнародних стартах, золотих фінішів та оптимізму у період підготовки до Ванкуверу-2010».


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.