Нестача вітаміну D призводить до гіпертонії Автор: Lesly · Опубліковано: 24.09.2009 10:10 · Розділ: Наука

Молоді жінки з дефіцитом вітаміну D схильні втричі частіше страждати від проблем з підвищеним кров’яним тиском в зрілі роки, порівняно з жінками, в організмі яких рівні вітаміну достатні. Раніше було встановлено, що нестача "сонячного вітаміну" може бути однією з причин розвитку гіпертонії в чоловіків.

Дослідники з Мічигану, провівши обстеження 559 жінок в 1992 році, виявили, що особи з нестачею вітаміну D через 15 років (2007) були більш схильними до розвитку проблем з тиском крові. Коли дослідження почалося, всі учасниці експерименту були віком від 24 до 44 років та проживали в містечку Текумзе (штат Мічиган, США).

Вітамін D, який може вироблятися організмом під дією сонячного світла, також міститься в жирній рибі, вітамінізованих молочних продуктах та дієтичних добавках і здавна був відомий як "вітамін здорових кісток та зубів". А дефіцит цієї речовини, що особливо поширений серед жіночої частини людства, пов'язаний з раковими захворюваннями, проблемами з імунною системою та запальними процесами.

В ході дослідження, вчені визначали рівень вітаміну D в крові та проводили заміри тиску щороку. Через 15 років вони порівняли систолічні показники (верхнє значення) і виявили, що 10% жінок з нестачею вітаміну страждали від гіпертонії, тоді як подібне спостерігалося тільки у 3,7% учасниць експерименту із достатнім вмістом сонячного вітаміну. Крім того, коли дослідження починалося, було встановлено, що 5,5% осіб з дефіцитом речовини мали підвищений тиск, в порівнянні з 2,8% жінок з нормальним вмістом вітаміну.

Гіпертонія, як розповідають дослідники, не тільки приносить масу незручностей хворому, але збільшує ймовірність виникнення інфарктів та інших серцево-судинних захворювань.

Практично для половини населення земної кулі характерний понижений вміст вітаміну D в крові. Це явище дослідники пов’язують з тим, що люди більшу частину часу проводять в приміщеннях. Особливу загрозу це становить для афро-американців, оскільки темне забарвлення шкіри ускладнює поглинання сонячних променів.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.