В Саудівській Аравії відкрився один з найбільш передових університетів світу Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.09.2009 15:59 · Розділ: Освіта

Університет науки та техніки імені короля Абдалли (KAUST), розташований на узбережжі Червоного моря на відстані 80 км на північ від портового міста Джидда, обладнаний технікою, про яку більшість вчених може тільки мріяти; тут є й один з найшвидших у світі суперкомп'ютерів.

Фото взяте з сайту adrihal.ucoz.ru
Фото взяте з сайту adrihal.ucoz.ru

На будівництво університету було затрачено 1,5 млрд. дол. США, а тривало воно всього два роки. Спостерігачі говорять, що це, можливо, перший науково-дослідний інститут, побудований з нуля в безплідній пустелі. Хоча саудівська влада неохоче говорить про це, новий університет - перший в країні державний освітній заклад, в якому будуть вчитися і працювати не тільки чоловіки, а й жінки.

Важливість проекту підкреслюється й тим, що 85-річний король відкривав його в день національного свята, яке відзначається на честь ухвалення, в 1932 році, декрету «Про об'єднання частин арабського королівства». Разом з тим, ніхто не може зробити якихось більш-менш ймовірних припущень, про те, як відкриття цього навчального закладу відіб'ється на суспільно-політичному житті та системі освіти такої, консервативної та орієнтованої на релігію, країни.

Президентом університету призначено Чун Фонг Ши, колишнього керівника Національного університету Сінгапуру. Навчальний заклад збере аспірантів і докторантів з шістдесяти країн. Тільки 15% студентів, що бажають отримати наукові ступені, будуть представляти Саудівську Аравію. І близько 15% від загальної кількості охочих вчитися складуть жінки (усі вони отримали вищу освіту за кордоном).

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.