В Малій Азії виявлено людські останки часів Трої Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.09.2009 15:23 · Розділ: Цікаві факти

Археологи виявили останки чоловіка і жінки, які померли близько 1200 року до нашої ери. Знахідка була зроблена на північному заході Туреччини, на території, де в давнину розташовувалася славнозвісна Троя - місто, оспіване Гомером в «Іліаді». Останки знаходилися поряд з фортифікаційною спорудою всередині поселення, збудованого наприкінці бронзового століття.

За попередніми оцінками, чоловік і жінка загинули під час Троянської війни. Точний вік знахідки буде встановлено пізніше методом радіовуглецевого аналізу. В усипальниці також виявлено глиняний посуд приблизно того ж віку.

Троя - стародавнє укріплене поселення в Малій Азії біля узбережжя Егейського моря, недалеко від входу до протоки Дарданелли. Ранні шари Трої відносяться до оригінальної західно-анатолійської цивілізації. Руїни міста були відкриті в 70-х роках XIX століття Генріхом Шліманом, який не вірив, що Троя розташовувалася під селом Бунарбаші, і в підсумку довів, що вона знаходилася на місці пагорба Гісарлік.

Під час розкопок Шліман виявив руїни дев'яти міст, що лежали одне під іншим. Перше із знайдених тут поселень (так звана Троя I) фактично була фортецею діаметром менше 100 м. До гомерівської епохи відноситься сьомий шар, що представляє Трою у вигляді великого (площею понад 200 тисяч кв. м) поселення, обнесеного міцними стінами з 9-метровими вежами. Розкопки 1988 року показали, що чисельність населення міста в гомерівську епоху становила від 6 до 10 тисяч жителів - на той час досить велика кількість.

Джерело ru.redtram.com


Інші новини розділу