Батарейки з солі та целюлози Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.09.2009 10:55 · Розділ: Нові технології

Шведські розробники представили технологію створення батарейок на базі дешевих, безпечних та простих компонентів, - целюлози і солі. Функцію електродів в цих легких гнучких акумуляторах виконують два шматочки паперу, а сольовий розчин служить електролітом. Такі батарейки - впевнена їх винахідниця, Марія Стром (Maria Stromme) - будуть дешеві та прості у виробництві, а також, що особливо важливо, майже нешкідливими для навколишнього середовища. Щоправда, з продуктивністю традиційних хімічних елементів вони поки конкурувати не здатні, проте вже можуть живити невеликі датчики і прості мікросхеми.

Всі сучасні батарейки виділяють енергію в ході електрохімічної реакції, яка викликає переміщення заряджених частинок в електроліті, розміщеному між двома електродами. У звичайних тонкоплівкових батареях використовується не рідкий розчин або гель, а твердий електроліт, як правило створений з літію та інших металів, таких, як нікель, кобальт або марганець. А батарейки від шведських вчених, де в якості електроліту використовується сіль, характеризуються компактнішими розмірами, простотою конструкції та безпекою у використанні.

При цьому, вони можуть похвалитися й іншими перевагами над традиційними батареями - наприклад, тривалістю зберігання: вони здатні зберігати заряд роками, і можуть перезаряджатися знову і знову тисячі разів. Літієві «колеги» новинки створюють напругу до 4 В і запасають енергію щільністю 200-300 мВт * год/м. При цьому після 100 циклів перезарядки вони втрачають вже 6% своїх характеристик. А от батарейка, розроблена групою Марії Стром, пройшла вже близько 1 тис. циклів, без жодних втрат. І це тільки лабораторний прототип, над вдосконаленням якого вчені активно працюють.

Зокрема, вони шукають способи перетворення декількох таких батарей в систему, здатну видавати більш високу напругу. Вчені планують для різних потреб виготовляти різні тонкоплівкові сольові батарейки. Та й перезаряджатися вони зможуть швидше, ніж літієві.

За словами Марії Стром, целюлозу для таких акумуляторів можна одержувати із забруднюючих океани водоростей. З неї виготовляється тонкий папір, покривається шаром полімерного провідника і електроди готові; між ними розміщується розчин солі.

Джерело nm2000.kz


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.