Теплова обробка сприяє лікуванню раку Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.09.2009 16:49 · Розділ: Медицина

Теплова обробка ракових пухлин у поєднанні з хіміотерапією продовжує життя онкологічним хворим. До такого висновку прийшли співробітники Університету Мюнхена (Німеччина). Вони досліджували вплив тепла на пухлини в м'яких тканинах (м'язах, жирі та тканинах навколо суглобів) і виявили, що такий спосіб лікування подвоює кількість пацієнтів, пухлини яких піддавалися хіміотерапії. Важливо й те, що теплова обробка не посилює шкідливий вплив хімічних препаратів на організм хворого.

Термічна терапія передбачає використання регіонарної гіпертермії. Ця методика заснована на контрольованому тимчасовому підвищенні температури пухлини до 40-43 градусів Цельсія за допомогою електромагнітної енергії. Жар не тільки вбиває ракові клітини, але й робить клітини злоякісного новоутворення, які залишилися, більш чутливими до хіміотерапії. Крім того, регіонарна гіпертермія покращує кровообіг, що також підвищує ефективність лікування хімічними препаратами.

Німецькі вчені провели експеримент на хворих з саркомою м'яких тканин. Їх лікували методами хіміотерапії та регіонарної гіпертермії. Через три роки з'ясувалося, що у цих пацієнтів на 42% рідше виникали повторні пухлини в тому ж місці, крім того, відсоток смертності серед них був набагато нижчим ніж серед тих, хто проходив тільки хіміотерапію. Середня тривалість періоду, коли пацієнтів не турбував рак, склала 32 місяці у хворих з групи комбінованого лікування і 18 місяців у тих, кого лікували тільки «хімією».

Сьогодні регіонарна гіпертермія практикується лише в кількох клініках в Німеччині, Нідерландах, Швейцарії, Норвегії та Сполучених Штатах.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу