Пацієнти реанімації будуть займатися на велотренажерах Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.09.2009 09:48 · Розділ: Медицина

Фізичні вправи пришвидшують одужання пацієнтів відділення інтенсивної терапії. Вплив вправ на стан пацієнтів вивчав фахівець з інтенсивної терапії лікарні Джонса Хопкінса (The Johns Hopkins Hospital), Дейл Нідхем (Dale Needham). На думку вчених, довге перебування в реанімаційному відділенні призводить до м'язової слабкості та підвищеної стомлюваності пацієнтів. Деякі лежачі втрачали близько п'яти відсотків м'язової маси за тиждень.

Для запобігання цих наслідків група Дейла Нідхема запропонувала давати хворим фізичні навантаження. Протягом 2009 року дослідники застосовували фізичні вправи в реабілітаційному курсі 400 пацієнтів відділення інтенсивної терапії лікарні Джонса Хопкінса.

Частина пацієнтів проходила процедуру електростимуляції трьох груп м'язів ніг. Інша частина хворих в якості фізичних вправ протягом півгодини прогулювалася по відділенню, використовуючи пристосування для ходьби. Крім того, деякі пацієнти по 20 хвилин на день займалися на спеціальних велотренажерах, якими були обладнані ліжка.

Співавтор дослідження Едді Фен (Eddy Fan) заявив, що з моменту впровадження фізичних вправ в реабілітаційний курс середній час перебування пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії скоротилося на два дні, що становить понад 20 відсотків. Вчені також зазначили, що покращився стан пацієнтів на момент виписки.

До аналогічних висновків прийшли дослідники з Європи, порівняти дві групи з 30 пацієнтів відділення інтенсивної терапії, одна з яких отримувала фізичні навантаження. М'язи ніг у хворих, що займалися на велотренажері, були сильнішими. Такі пацієнти частіше могли самостійно ходити після виписки.

Джерело digest-news.ru


Інші новини розділу