Алкоголь допомагає вижити при серйозних травмах голови Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.09.2009 16:05 · Розділ: Медицина

Пацієнти з травмами голови мають більші шанси вижити, якщо в їхній крові є етиловий спирт. До таких висновків прийшли дослідники на чолі з Алі Салімом з Медичного центру Цедаорс - Сінай в Лос-Анджелесі (США) після аналізу 38 тисяч різних випадків травм голови, встановивши, що алкоголь якимось чином допомагає при загоєнні серйозних пошкоджень такого роду. Подальше вивчення механізму дії алкоголю в таких випадках дозволить удосконалити методики лікування травм голови.

Як виявилося, на 100 смертей від травм голови серед людей, які були в момент трагедії тверезими, припадає 88 летальних випадків серед тих, хто перебував у момент отримання травми в стані алкогольного сп'яніння. Чим викликана така статистика і який детальний механізм позитивної дії етилового спирту в цих випадках, вченим поки не відомо. Салім вважає, що алкоголь може пригнічувати виділення великих доз адреналіну, що зменшує запальні процеси і тим самим дозволяє вижити деяким потерпілим.

Для того, щоб навчитися застосовувати цей ефект в терапевтичних цілях, вчені повинні з'ясувати, для яких типів ушкоджень голови ця закономірність працює, в який термін після отримання травми людині доречно призначати алкоголь і в яких кількостях. Частково такі експерименти можна провести на тваринах, однак у випадку з людським мозком травми можуть бути набагато більш різноманітними, тому виявлена дія спирту навряд чи незабаром зможе знайти застосування в медичній практиці.

"Вживання алкоголю було і залишається шкідливим, хоча б тому, що 40% ДТП зі смертельним результатом відбуваються саме під впливом алкоголю", - зазначив Салім.

Джерело novoteka.ru


Інші новини розділу