Вчені навчилися розпізнавати брехню по почерку Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.09.2009 12:44 · Розділ: Наука

Замість того, щоб аналізувати слова людей, вчені пропонують розпізнавати брехню по почерку. Психологи припустили, що почерк людини змінюється, коли вона починає брехати, і все тому, що мозок в цей час зайнятий посиленою роботою з вигадування небилиць. Вчені з університету Хайфи, Ізраїль, попросили 34 добровольців написати два абзаци, в одному з яких треба було описати реальний випадок, а в іншому - вигадку.

Добровольці використовували електронну бездротову ручку з чутливим до тиску наконечником. Далі ці письмові роботи були ретельно проаналізовані дослідниками. З'ясувалося, що писати брехню - не те ж саме, що писати правду: стиль письма в обох випадках відрізняється. Вчені виявили відмінності в силі натиску на папір, а також у величині букв. Професор психології, Річард Вайсман сказав, що технологія, безумовно, багатообіцяюча, однак потрібно буде провести ще низку випробувань більш широкого масштабу.

«Ми знаємо, що люди схильні баритися, коли брешуть», повідомив професор на закінчення. «Багато компаній використовують цей факт, перевіряючи, скільки часу людина витратила, заповнюючи той чи інший пункт анкети онлайн».

Зараз технологія знаходиться на початковій стадії, однак у найближчому майбутньому, запевняють вчені, вона послужить на користь людству. Наприклад, з її допомогою можна буде приймати кредитні рішення у фінансових установах.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.