Іран запустив в космос свій перший національний супутник Автор: Lussilda · Опубліковано: 05.02.2009 02:05 · Розділ: Події у світі

За повідомленням інформаційного агентства Ірану, у вівторок 3 лютого іранці вивели на навколоземну орбіту перший національний супутник "Омід" ("Надія") за допомогою своєї ракети-носія «Сафір»

Запуск супутника присвятили 30-й річниці ісламської революції, святкування якої відбуваються у ці дні в Ірані.

Керував запуском особисто президент Ірану Махмуд Ахмадинеджад. Перший іранський штучний супутник розроблявся місцевими фахівцями впродовж 10 років.

Як пише «Університет «КРОК», перший випробувальний пуск ракети "Кавешгяр-1" ("Дослідник") був проведений 4 лютого 2008 року. Ракета «К-1» призначена для збору дослідницьких даних і виведення на орбіту національного штучного супутника Землі. Того ж дня пройшла урочиста презентація першого іранського супутника "Омід", призначеного для науково-дослідних цілей в космосі і здатного працювати на низьких навколоземних орбітах.

26 листопада 2008 року Іранська влада заявила про другий в історії країни успішний запуск в космос ракети "Кавешгяр-2", яка провела в космосі 40 хвилин і, після виконання спецзавдання, на спеціальному парашуті повернулася на землю.

Як раніше повідомляв ЗМІ Глава іранського Аерокосмічного агентства Реза Тагіпур, в найближчому майбутньому Тегеранська влада планує запустити в космічний простір «пілотовані» тваринами ракети власного виробництва "Кавешгяр-3" і "Кавешгяр-4".

Запуски Іраном ракет в космос викликають неспокій на Заході і в Росії. Міжнародне співтовариство побоюється, що під прикриттям реалізації національних атомної і ракетної програм, Тегеран прагне до створення ядерного боєзаряду і засобів його доставки. Хоча Іранська влада заявляє, що космічна програма країни має виключно мирний характер і переслідує лише науково-дослідні цілі.

Як передає РИА НОВОСТИ, у вівторок виконуючий обов'язки офіційного представника держдепартаменту США Роберт Вуд, коментуючи запуск іранського супутника заявив, що США побоюються "появи в Ірану балістичних ракет великої дальності ". "Розробка засобу космічної доставки, яке здатне вивести супутник на орбіту, може привести до створення системи балістичних ракет і тому це викликає в нас велику стурбованість", - заявив Вуд. При цьому він нагадав, що "резолюція СБ ООН номер 1718 забороняє Ірану здійснювати діяльність, пов'язану з ракетами".


Інші новини розділу