Генетики розкрили секрет азіатського довголіття Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.09.2009 10:23 · Розділ: Наука

Генетичну комбінацію генів (гаплотип), яка відповідальна за тривалість життя китайців виявили вчені Фуданьского університету в Шанхаї. Для збору необхідного матеріалу китайські генетики відправилися до східно-китайського міста Жуган (провінція Цзянсу), відомим у країні великою кількістю довгожителів - в даний час там проживає понад 200 городян, які подолали 100-літній бар'єр. Всього в дослідженні взяли участь дві групи по 463 чоловіки у віці від 40 до 49 років та понад 95 років і група з 926 добровольців у віці від 60 до 69 років.

Після порівняльного аналізу фахівці виявили стійку тенденцію зростання кількості мітохондріальних гаплогруп D4 і зниження гаплогруп N9 і M9 у людей старшого віку. Як з'ясувалося, мітохондріальна генетична комбінація генів D4 чітко виражена у 21,7% китайських довгожителів, і лише у 16,4% та 15,8% людей у віці 60-69 років та 40-49 років відповідно.

Мітохондрії в клітинах живих істот виконують роль "клітинної електростанції", будучи основним джерелом хімічної енергії на цьому рівні. Тільки майже через 100 років після їх відкриття (1850 р.) вчені виявили, що мітохондрії поряд з ядром клітини і хромосомами є носіями генетичної інформації. Однією з важливих особливостей мітохондріального ДНК є також те, що вона передається тільки по материнській лінії, тобто "генетичний вік" людини "програмується" винятково її предками по жіночій лінії.

На думку дослідників, зроблене ними відкриття допоможе пролити світло в цілому на феномен "азіатського довголіття". Так, недавні результати робіт їхніх японських колег також підтверджують наявність у мітохондріальних ДНК японців, чий вік складає більше 100 років, великої кількості гаплогруп D4.

Втім, як підкреслюють генетики, спадковий фактор може лише на 25% забезпечувати людині довговічність. Решта 75%, на думку одного з керівників китайського центру досліджень довголіття, Ван Сяофена, припадають на спосіб життя, внутрішній настрій та психологічну стійкість до стресів, а також вплив навколишнього середовища.

Джерело ami-tass.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.