Люди в стані коми здатні навчатися Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.09.2009 16:35 · Розділ: Медицина

Група біологів з Кембриджу під керівництвом Трістана Бекінштайна (Tristan Bekinschtein) спробувала зрозуміти, яка різниця між хворими зі станом мінімальної свідомості та вегетативним станом. Як слід розібратися в цьому питанні вчені хочуть ще й через те, що медики по-різному підходять до лікування таких пацієнтів.

Бекінштайн та його колеги провели простий експеримент, що чимось нагадує досліди Павлова. 22 пацієнти (з різними ступенями свідомості) чули короткий звуковий сигнал, після чого їм в око дув несильний струмінь повітря, що викликало природну реакцію моргання.

Через деякий час майже всі хворі з мінімальною свідомістю і навіть пацієнти, які раніше були класифіковані як "вегетативні", моргали відразу після звукового сигналу, навіть коли після звуку не було повітряного потоку. В контрольній групі, куди ввійшли пацієнти під загальним наркозом, нічого подібного не спостерігалося.

Таким чином вдалося з'ясувати, що навіть мінімальної свідомості достатньо для того, щоб навчитися асоціювати звук з відчуттям. Такий тип навчання задіює свідому роботу мозку (асоціативне мислення) та доводить, що, навіть будучи в комі, людина здатна навчатися новому, формувати спогади.

І ще один не менш важливий висновок: в ході експерименту виявилося, що кількох хворих (людей, яких класифікували як "вегетативних") діагностували неправильно. Зазвичай для визначення стану людини її просять поворушити кінцівками або виконати будь-яке інше нескладне завдання. Але у випадку, коли пошкоджений відділ мозку, що відповідає за розпізнавання мови, пацієнт в принципі не здатний зрозуміти, що від нього хочуть, тим не менше, він при цьому знаходиться при свідомості. Тест на моргання може стати гідною альтернативою старих методів, адже він простий для виконання не тільки для хворого в комі, але і для лікаря, що ставить діагноз.

Відкриття дозволить навчитися правильно розрізняти зовсім безнадійних хворих і тих пацієнтів, у яких ще зберігається хоч якась надія на відновлення. Крім того, воно допоможе лікарям розробити методику поступового повернення людей із стану коми, впевнені науковці. "Якщо хворий здатен виробляти певні зв'язки в мозку, залишається ймовірність, що він зможете їх перебудувати в цілому", - підсумував Бекінштайн.

Джерело torrents.ru


Інші новини розділу