Україна перейшла на міжнародну систему нумерації екстрених служб Автор: Lussilda · Опубліковано: 03.02.2009 23:05 · Розділ: Суспільство

Службам екстреного виклику та широковживаним існуючим послугам у місцевих зонових мережах (мобільних чи фіксованого зв'язку) з 3-го лютого обов'язково надаються єдині тризначні номери

Вночі з 2 на 3 лютого Україна перейшла на нові формати скорочених номерів. Як повідомляють в Прес-службі МНС, дані зміни відбуваються відповідно до Європейського стандарту, в межах всеукраїнського плану переходу на перспективну нумерацію.

Тепер, щоб викликати «швидку», пожежників або міліцію, перед звичним номером потрібно набирати одиничку.

Подаємо список змінених номерів екстрених служб:

пожежна допомога - 101

міліція - 102

державна швидка медична допомога - 103

аварійна служба газової мережі - 104

приватна швидка медична допомога - 106XX

довідкова послуга з надання номерів - 109

служба допомоги - 112

Як запевняють в МНС, зміна нумерації на якість зв'язку і послуг ніяк не вплине.

За інформацією "Комсомольської правди" в Україні ", дані про нові телефонні номери вже надрукували на всіх телефонних квитанціях.

Найближчим часом відповідні написи з’являться на машинах карет швидкої допомоги, пожежних та міліції. Крім того, протягом двох тижнів можна буде користуватися як старими, так і новими номерами. Потім ще два-три місяці про зміну номерів повідомлятиме автовідповідач, якщо людина за звичкою подзвонить на старий номер екстреної служби, - пише «КП».

Як пише Оглядач, перехід на нову систему телефонної нумерації почався в Україні з 15 листопада 2008 року і продовжуватиметься до 2012 року. Такі терміни визначені Планом переходу на перспективну систему нумерації телефонної мережі загального користування України. Поетапно, в 2009 році, вводитиметься номер 112, який стане єдиним для виклику всіх служб екстреної допомоги. Номери служб екстреного виклику 101, 102, 103, 104, 112 закріплені за міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, організаціями, уповноваженими забезпечувати функціонування служб екстреного виклику, і не привласнюються операторам телекомунікацій.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.