На зміну аквалангу прийде підводний скутер Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.09.2009 15:48 · Розділ: Нові технології

З того часу, як Жак-Ів Кусто винайшов в 40-х роках минулого століття акваланг, мільйони людей отримали можливість милуватися красою підводного світу. Проблема одна - плавати з громіздким балоном за спиною, в масці і з трубкою в роті не так просто. Та й пересуватися доводиться своїми силами, хоча й за допомогою ластів. Уникнути таких незручностей дозволяє відносно недавній винахід - підводний скутер Breathing Observation Bubble. З ним підводне плавання перетворюється в підводну їзду. Новинка дійсно схожа на моторолер-скутер: сидіння, кермо, панель приладів. Але замість шолома на голові вершника - прозорий купол з полімеру.

Фото взяте з сайту southpacifichawaii.com
Фото взяте з сайту southpacifichawaii.com

Саме в цьому "шоломі" і полягає принципова відмінність між підводним скутером та аквалангом. Під купол нагнітається повітря з балона, встановленого в передній частині апарату. Ніяких трубок і клапанів, тримати в зубах теж нічого не треба. Дихається легко і вільно, як на суші. А перед очима відкривається панорамний вид на підводний світ. Двигун, що працює від 12-вольтової батареї, «розганяє» скутер до швидкості 2,5 вузла (4 км/год). Водолазам залишається лише сидіти і спостерігати. Підводна мандрівка може тривати цілу годину - саме настільки вистачає заряду акумулятора.

Фото взяте з сайту hydrodome.com
Фото взяте з сайту hydrodome.com

Використаний в скутері принцип повітряних дзвонів, на шкільних уроках фізики демонструють у відомому досліді зі стаканом. Якщо перевернути його догори дном і опустити в ємкість з водою, у склянці залишиться повітря. За законом Архімеда на склянку діє виштовхувальна сила (на скутері її врівноважують кисневий балон і свинцевий баласт).

Інструктаж з управління скутером займає кілька хвилин: новоявлені дослідники глибин повинні навчитися розбиратися в показниках приладів і повертати під водою. Плавати (або їздити) на підводному скутері дозволяється навіть дітям - по досягненні 10 років. Обмежень по стану здоров'я практично немає. Вже при зануренні на кілька метрів людина починає відчувати на собі тиск води. Але найбільш вразливі частини тіла - голова і легені - захищені куполом з повітряним дзвоном. Крім того, скутери прив'язані тросами до буйка, який плаває на поверхні води. Таким чином глибина занурення обмежується 12 м.

Новинку оцінить і короткозорий: на відміну від акваланга, в такому куполі можна опускатися під воду навіть в окулярах. Тому відкрити для себе красу глибин зможе кожен.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.