Танзанійські білки полюють на летючих мишей Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.09.2009 17:46 · Розділ: Природа

Зоолог Вільям Стенлі з Чиказького музею природної історії Філда (США) виявив білок з нехарактерною поведінкою. Під час польових досліджень у лісах Танзанії вчений став свідком того, як чагарникова білка намагалася вбити фруктового кажана. Досі наука не знала про таку кровожерливість деревних гризунів: вважалося, що білки не їдять м'ясо і не полюють на інших тварин.

Інцидент стався одного дня, коли Стенлі працював у лісі Муофуомеро в горах Рубехо. Вчений почув крики кажана, які той зазвичай видає по ночах. Він побачив, що на гілці дерева сидить білка, що тримає в зубах фруктового кажана. Час від часу миша починала бити крилами і верещати. Через кілька хвилин білка випустила жертву з пащі, і мертва миша впала до ніг зоолога.

Стенлі вивчив пошкодження на тілі тварини. Виявилося, що в зуби білки потрапила миша Epomophorus wahlbergi. Сама ж нападниця була чагарниковою білкою Paraxerus vexillarius, яка важить близько 280 грамів (що в три рази більше ваги кажана) і живиться овочами, фруктами, горіхами та дрібними комахами. Про те, що білки можуть полювати на хребетних або харчуватися м'ясом, вчені ніколи не чули. Вільям Стенлі припускає, що білка могла атакувати мишу не через голод, а щоб усунути конкурента, який претендував на її їжу. Цілком можливо, що причиною сутички став «розумовий дисбаланс» однієї з тварин.

Джерело mail.ru


Інші новини розділу