У Тверії розкопали амфітеатр часів Римської імперії Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.09.2009 12:19 · Розділ: Цікаві факти

2000-річний римський амфітеатр, нарешті, з'явився у всій красі після 19 років розкопок, які велися з моменту його відкриття. Залишки римського амфітеатру були заглиблені в землю на 15 метрів. Знахідка 1990 стала справжнім сюрпризом для археологів, які працювали поблизу гори Бернікі (Ізраїль), оскільки у священних писаннях не було жодної згадки про це місце.

Лише на початку 2009 року, через 19 років з моменту відкриття, вирішено було відкрити амфітеатр в повному обсязі. Професор Іцхар Хіршфелд і Йосі Стефанський, археологи, які очолювали розкопки, спочатку віднесли знахідку до II-III століття нової ери, але швидко зрозуміли, що амфітеатр був побудований на початку I-го століття, ближче до часу заснування міста Тверії.

"Найцікавіше в цьому амфітеатрі", - говорив Хіршфелд, - це його єврейський контекст. На відміну від багатонаціонального міста Ціпорі, Тверія була чисто єврейським поселенням, щоправда під римським пануванням. Розкопки з усією очевидністю демонструють плюралістичний характер міста і його культурну відкритість, що досить незвичайно для тих часів".

Що стосується амфітеатру, то він був величезним, у нього вміщалося більше 7 тис. глядачів і, очевидно, він служив відомим орієнтиром для всього району. Дослідники припускають, що найближчим часом вдасться відшукати так звані археологічні сади Тверії. А місце, де розташований стародавній амфітеатр, буде названо на честь Аміра Дрора, першого директора Ізраїльського управління старожитностей.

Джерело all-news.net


Інші новини розділу