На рівнині Наларбор знайдено рідкісний метеорит Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.09.2009 10:06 · Розділ: Цікаві факти

Групі дослідників вдалось виявити на австралійській рівнині Наларбор базальтовий метеорит (ахондрит). Найчастіше походження метеорита і траєкторія його руху залишаються загадкою для вчених: відомо трохи більше десяти випадків (при загальній кількості задокументованих падінь, що досягає 1100), коли такі дані вдалося отримати.

Для того щоб виправити цю ситуацію, автори роботи розмістили на рівнині Наларбор систему з чотирьох автоматичних фотокамер Desert Fireball Network, яка робить зйомку нічного неба. «Такі системи створювалися й раніше, однак відшукати метеорити на покритій рослинністю місцевості вдавалося далеко не завжди, - коментує один з учасників дослідження, Філіп Бланд (Philip Bland) з Імперського коледжу науки, техніки та медицини (Великобританія). - Пустеля Наларбор хороша тим, що тут практично немає рослинності, а чорні об'єкти виділяються на рівній світлій поверхні». За залишеним болідом (яскравим метеором) на знімку слідом, вчені оцінюють параметри його траєкторії і координати його ймовірного місця падіння.

Перший болід система зареєструвала 20 липня 2007; три фрагменти метеорита, названого Bunburra Rockhole, пошукові загони виявили в 2008 і 2009 роках. Джерелом подібних базальтових метеоритів у переважній більшості випадків є один з найбільших астероїдів головного астероїдного поясу "4 Веста"; однак, аналіз структури Bunburra Rockhole показав, що він, найімовірніше, відколовся від астероїда куди менших розмірів, діаметром всього кілька десятків кілометрів.

За даними розрахунків, цей астероїд перебував у внутрішній області головного поясу, а метеорит відколовся від нього 10-20 млн. років тому. Запропонована у 2006 році теорія стверджує, що утворення таких астероїдів проходило на порівняно невеликих відстанях від Сонця (в районі сучасних орбіт Землі і Венери), і лише потім вони були викинуті в область головного поясу; якщо це так, Bunburra Rockhole може виявитися зразком тієї речовини, з якої у свій час формувалася Земля.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу