Інтелект та допитливість пов'язані між собою генетично Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.09.2009 09:43 · Розділ: Цікаві факти

Чим більше розвивається генетика, тим більше вчені переконуються в тому, що людський організм - надзвичайно складна система, всі складові якої працюють в оптимальних режимах. Поступово вони виявляють, що для кожної риси характеру людини знаходиться відповідний ген. Навіть для такої якості як цікавість канадські вчені з Університету Торонто і Дослідницького інституту при лікарні Mount Sinai знайшли окремий ген.

Досліджуючи білок, який відповідає за пам'ять і пов'язаний з біполярними афективними розладами (маніакально-депресивний психоз) та шизофренією, вчені встановили, що гіперпродукування цього гена всього в 1,5 рази у мишей призвела до зміни роботи головного мозку в кращу сторону. Вони почали краще вирішувати складні завдання. Крім того, у них більш яскраво вираженою стала дослідницька функція, тобто вони стали більш допитливі.

Автори дослідження вважають, що це відкриття дозволить розробити ліки, які допоможуть якісно змінити процес навчання в кращу сторону, а також зможуть допомогти людям позбутися від психічних розладів, зокрема від шизофренії та маніакально-депресивного психозу.

Джерело kabmir.com


Інші новини розділу