Інтенсивність сонячних вітрів не залежить від активності сонця Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.09.2009 15:52 · Розділ: Наука

Астрономи виявили, що Сонце, яке перебуває у фазі мінімуму активності, продовжує викидати велику кількість високоенергетичних заряджених часток. Їх ще прийнято називати сонячним вітром. Для Сонця характерні періодичні зміни активності. Цикл, що включає фазу максимуму і мінімуму, триває в середньому 11 років. У фазі підвищеної активності на поверхні світила можна спостерігати більш темні плями - ділянки підвищеної магнітної активності.

Під час активності Сонце викидає величезну кількість різних часток. Вони можуть накопичуватися в радіаційних поясах Землі і порушувати нормальну роботу супутників. Крім того так звані бурі на Сонці ускладнюють роботу ліній електропередач. Раніше вважалося, що інтенсивні потоки небезпечних для земної техніки часток надходять від Сонця в основному в періоди максимуму активності.

Тепер вчені довели, що в періоди затишшя світило також може становити небезпеку для Землі. Вони вивчили дані, зібрані під час двох останніх мінімумів - в 1996 і 2008 роках. Виявилося, що в 2008 році на Землю потрапило втричі більше заряджених часток, ніж у 1996 році.

На відміну від магнітних бур, сонячний вітер "дує постійно". Було прийнято вважати, що під час затишшя заряджені частинки викидаються з полюсів Сонця, а не з екватора. Земля знаходиться на рівні екваторіальних широт своєї зірки, відповідно, інтенсивність бомбардування під час мінімумів активності повинна була б знижуватися.

Дослідники вважають, що викиди заряджених часток з екватора якось пов'язані з перебігом останнього мінімуму, коли період сонячного "штилю" тривав аномально довго і за цей час на Сонці з'явилося менше плям, ніж за останні 75 років.

Джерело podrobnosti.ua


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.