Здійснено перший дзвінок в мережі стандарту LTE Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.09.2009 15:01 · Розділ: Цікаві факти

Об'єднана телекомунікаційна компанія Nokia Siemens Networks оголосила про здійснення першого в історії успішного дзвінка в мобільній мережі нового покоління стандарту LTE. Технологія LTE (Long Term Evolution) в перспективі повинна прийти на зміну мереж стільникового зв'язку третього покоління (3G). Теоретично системи на основі LTE зможуть забезпечувати пікову швидкість передачі даних від базової станції на клієнтський пристрій 326 Мбіт/с, а інформація від абонента буде передаватися на швидкостях до 172 Мбіт/с.

Перший дзвінок у мережі LTE був здійснений з дослідницького центру Nokia Siemens Networks у Німеччині. При цьому використовувалася комерційна базова станція і програмне забезпечення, розроблене відповідно до загальноприйнятих стандартів.

Представники компанії Nokia Siemens Networks помітили, що перші сервіси на базі мереж LTE запрацюють вже до кінця року. Масове ж впровадження цього стандарту має розпочатися наступного року. Розгортання мереж Long Term Evolution приведе до появи якісно нових мобільних сервісів: користувачі зможуть у режимі реального часу отримувати відео високої якості, працювати з інтерактивними службами, тощо.

Джерело reuters.com


Інші новини розділу