Хронічні болі прискорюють процеси старіння на 20-30 років Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.09.2009 12:02 · Розділ: Медицина

Співробітники Університету Каліфорнії в Сан-Франциско (США) повторно вивчили результати дослідження 18 541 чол. у віці 50 років і старше, в результаті чого було виявлено, що постійні болі значно знижують рухову активність людини.

Серед учасників експерименту у віковій групі 50-59 років, які не мали хронічних болів, 37% могли без проблем пробігти півтора кілометра, а 91% - пройти кілька кварталів. Серед випробовуваних, що страждали хронічними болями, подолати дистанцію 1,5 км бігом "підтюпцем" були здатні лише 9%, а з «пішохідним» завданням справлялися всього 50%.

Для порівняння: з добровольців у віці 80-89 років, які не скаржилися на больові відчуття, 4% пробігали 1,5 км, а 55% з легкістю проходили кілька кварталів. Ці дані дозволяють зробити висновок про те, що хронічні болі старять людину фізично на 20-30 років. Як правило, ними страждають люди середнього та похилого віку. У США таких хворих налічується близько 75 мільйонів. Так, мігрені мучать 25 мільйонів хронічно хворих людей, а кожен шостий з них страждає від артриту.

Дослідники кажуть, що боротися з хронічними болями різних типів слід з допомогою фізичних вправ. Зрозуміло, не слід відмовлятися і від медикаментозного лікування.

Джерело news.yahoo.com


Інші новини розділу