З'явився новий вид нетбуків Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.09.2009 11:39 · Розділ: Нові технології

Портативні комп'ютери сьогодні прийнято поділяти на три основні типи пристроїв: ноутбуки, нетбуки і смартбуки. Компанія VIA Technologies вирішила доповнити цей список новою розробкою, що вже отримала назву нетноут (NetNote).

Між ноутбуками, нетбуками і смартбуками існує досить велика різниця в апаратному забезпеченні та позиціонуванні. Ноутбук - це повноцінна робоча станція з дисплеєм з діагоналлю від 12 до 18 дюймів. Нетбук - це більш компактний і менш продуктивний пристрій, що орієнтується в основному на веб-серфінг, роботу з текстами і фотографіями. Смартбук є своєрідним гібридом нетбука і смартфона. Він швидко активується, довго працює в автономному режимі, має ще більш компактні габарити ніж нетбук і, відповідно, менш продуктивний.

Що ж до VIA NetNote, то прилад мало чим відрізняється від традиційного нетбука. У нього схожі параметри та дисплей з діагоналлю від 10 до 12 дюймів. В якості платформи тут використано VIA VX855, з процесорами VIA C7 M ULV або VIA Nano і оперативною пам'яттю DDR2 ємкістю до 2 ГБ. Особливістю чіпсета можна вважати підтримку ним апаратного прискорення відеоконтенту H.264, MPEG-2/4, VC-1, WMV9, що дозволяє досягти якісного відтворення відео з надвисокою роздільною здатністю 1080i та економії енергії. Центральний процесор споживає більше енергії при роботі з відеоконтентом, ніж спеціалізований чіп.

Також в VIA NetNote є такі звичні пристрої як модулі Wi-Fi, Bluetooth, GPS. При бажанні, новинка може комплектуватися портом HDMI або модемом 3G. Таким чином, NetNote можна сприймати як ще одну, більш продуктивну в порівнянні з Intel Atom платформу для нетбуків, але не в якості нової категорії пристроїв.

Джерело rin.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.