Анорексію вилікує ... посмішка Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.09.2009 17:01 · Розділ: Краса і здоров'я

Коли людина бачить посмішку, вона починає більш позитивно ставитися до форм і комплекції власного тіла. До такого висновку дійшли психологи Керолайн Мартіджн (Carolien Martijn) і Марлі Вандерлінден (Marlies Vanderlinden) з університету в Маастріхті (Maastricht University), Нідерланди.

В ході дослідження Мартіджн цікавило питання, чи може почуття задоволення власним тілом підсилитися за умови соціального схвалення. Щоб перевірити цю теорію, вчені провели експеримент, для якого відібрали 57 жінок з нормальною вагою і пропорціями. Всі вони були сфотографовані, а також пройшли тестування на рівень вдоволеності своєю фігурою та самооцінки. Далі всім жінкам показали їх власні зображення серед фотографій інших жінок, причому асистенти фіксували, з яким виразом жінки дивляться на себе: з усмішкою, з нейтральним виразом обличчя або з невдоволенням.

26 жінок сприйняли власне зображення з усмішкою (до речі, цей факт залишився непоміченим для них самих), інші 28 дивилися на себе, переживаючи змішані почуття. Після цього кожна з жінок знову пройшла тестування з метою встановлення рівня її задоволеності собою.

В учасниць дослідження, які завжди посміхалися, побачивши власне зображення, було зафіксовано підвищення самооцінки після експерименту. Що цікаво: чим серйозніші були проблеми у жінки зі сприйняттям власної зовнішності, тим більш істотно зростала її вдоволеність собою. Експерти не виявили подібного ефекту в групі жінок зі змішаними емоціями.

Доктор Мартіджн підсумувала: «Позитивний ефект, який ми виявили у жінок з високим рівнем стурбованості станом власного тіла, підтверджує ідею, що самопочуття залежить від ступеня соціальної схвалення. Усмішка - це передача сигналу соціального схвалення, яка стимулює закріплення здорової самооцінки. Цей елементарний прийом самовідновлення може бути дуже корисним при боротьбі з негативним ставленням до себе, свого тіла та ваги, що, безсумнівно, допоможе в лікуванні людей з клінічно-діагностичними розладами харчової поведінки».

Джерело donbass.ua


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.