Знайдено альтернативу пересадці серця Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.09.2009 17:15 · Розділ: Медицина

Новозеландські вчені розробили безпровідниковий серцевий насос, який може врятувати тисячі життів і стати реальною альтернативою пересадці серця. Енергія подається до насоса за допомогою магнітних полів через шкіру без застосування будь-яких проводів, що часто стають причиною серйозних інфекцій. Одна з енегрозабезпечуючих котушок вставляється під шкіру в районі ключиці, а другу можна носити в кишені. Підшкірна котушка здатна накопичувати енергію і підживлювати насос в автономному режимі протягом години.

Звичайний серцевий насос має дроти, які проходять через шлунок та грудну клітку. У 40% випадках саме вони стають причиною інфекційних захворювань. Крім того, проводи обмежують рухливість людини. Нарешті, такі пристрої нагріваються, що теж завдає немало незручностей людині. А пересадка серця не тільки складна, але і вимагає прийняття величезної кількості ліків, щоб уникнути відторгнення нового органу. Щороку від серцевих нападів вмирає близько мільйона людей і лише три тисячі пацієнтів отримують нове серце.

«Ми хотіли б, щоб пацієнти вибирали насос, відмовляючись від пересадки серця», - заявив один з винахідників, Девід Баджет з Інституту біоінженерії Оклендського університету.

Американська медична компанія MicroMed вже отримала ліцензію на виробництво бездротових насосів. Протягом двох років будуть проводитися випробування нової технології на людях. Саймон Малпас, генеральний директор компанії TETCor, заснованої університетом для продажу винаходів, вважає, що через десять років насос зможуть щорічно отримувати 50 тисяч чоловік. Єдиний, недолік нового пристрою полягає в тому, що якщо він зупиниться, то людині залишиться жити не більше хвилини.

Джерело liveinternet.ru


Інші новини розділу